Pożar lasu w Królikowie

W czwartek, 27 lipca br. o godzinie 18:27 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Królików (gm. Grodziec). Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy KM PSP Konin oraz pięć zastępów z jednostek OSP znajdujących się najbliżej miejsca zdarzenia.

Okazało się jednak, że zgłoszenie było zwiastunem ćwiczeń, które na terenie gminy Grodziec przeprowadzała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Ćwiczenia te miały na celu sprawdzenie poziomu przygotowań Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie do tego typu zdarzeń.

Mimo trudnego terenu, jaki został wybrany na miejsce ćwiczeń i dodatkowych trudności, które pojawiły się w trakcie realizowania założenia, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej ocenili nasz stan przygotowania jako bardzo dobry.

Obyśmy tylko nie musieli wykorzystywać swoich umiejętności w praktyce.

W działaniach trwających cztery godziny udział brały:
GBA 2,5/16+ zestaw pompowy JRG 2 Konin
GCBA 9,5/50 JRG 2 Konin
SLRr Toyota JRG 2 Konin
GCBA 5/32 JRG 1 Konin
GBA 3,5/25 OSP KSRG Grodziec
GBA OSP KSRG Biskupice
GBA 4,7/40 OSP KSRG Rychwał
GBA OSP Królików
GBA OSP Lądek

Tekst oraz zdjecia: OSP Grodziec