Realizacja projektu pn. Wsparcie systemu ratownictwa chemiczno-ekologicznego i służb ratowniczych Województwa Wielkopolskiego

30 maja 2016 r. Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka (OW ZOSP RP) podpisał z Województwem Wielkopolskim Instytucją Zarządzającą Wielkopolskim Programem Operacyjnym 2014-2020 umowę na realizację projektu pn. Wsparcie systemu ratownictwa chemiczno-ekologicznego i służb ratowniczych Województwa Wielkopolskiego na wypadek wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii poprzez zakup samochodów dla OSP w ramach KSRG – etap I.

Czytaj więcej...


Pożar kotłowni w Złotkowach

Dnia 27 lutego 2017 r. o godz. 18:15 jednostki OSP Rychwał i JRG 2 PSP w Koninie zostały zadysponowane do pożaru kotłowni w miejscowości Złotkowy.

Czytaj więcej...


Młodzież Zapobiega Pożarom - finał gminny

W dniu 20 lutego 2017 r. w sali OSP w Rychwale odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowane przez ZOSP RP Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego w Rychwale.

Czytaj więcej...


Pożar sadzy w kominie w miejscowości Biała Panieńska

Dnia 23 lutego 2017r. o godz. 17:48 jednostki OSP Rychwał i JRG Nr 2 PSP w Koninie zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Biała Panieńska.

Czytaj więcej...


Walne Zebranie Sprawozdawcze

W dniu 18 lutego 2017r. w jednostce OSP Rychwał przy ul. Tuliszkowskiej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2016.

Czytaj więcej...